LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
LETO S VELLENOU
wb_sunny
Zaži nekonečné leto s Vellenou, ktoré naplní tvoje letné túžby a schladí opálené telo! 

Nájdeš tu recepty na osviežujúce mocktaily s obsahom dennej dávky Velleny, postup na prípravu výživných ľadových masiek do Vellena Ice Face Rollera a veľa exkluzívnych noviniek! ! Zapoj sa do našej súťaže, priprav vlastný Vellena mocktail a tvoje video uverejníme na našom Tiktoku a tomto šťavnatom letnom webe!

Videla si už naše mocktaily?
Priprav si letný mocktail s Vellenou

Prinášame ti 4 recepty na ľadové osvieženie s tvojou dennou dávkou Velleny. Vychutnaj si letný Vellena mocktail, ktorý ti prinesie každodenný pôžitok chutí a osvieženia. Lahodný spôsob, ako sa postarať o svoje hormóny aj v horúčave!

Mango Lovers

Vychutnaj si piatkovú pohodu každý deň, vďaka novej limitovanej letnej príchuti - Mango. Priprav sa na poriadnu nálož osviežujúco-sladkého manga, ktorý prenesie tvoje chuťové poháriky do horúcich exotických krajín.


Čo budeš potrebovať:


- Letnú limitovanú Vellena príchuť Mango Splash

- mangové pyré

- sódu/vodu

- čerstvé mango


Postup:


Mango pyré a letnú limitku Vellena Mango Splash zalej vodou alebo sódou. Poriadne ich premiešaj v shakri. Pohár si ozdob za pomoci medu a cukrového posypu. Pre extra osvieženie pridaj poriadnu dávku ľadu, ktorú zaleješ naším Mango Lovers drinkom. A už len vychutnávaj!

Pink Grep Limo

Príchuť Ružový grep od Velleny dodá tvojmu nápoju nielen krásnu farbu, ale aj osviežujúcu chuť, ktorú nebudeš chcieť prestať piť.


Čo budeš potrebovať:


- Vellenu v príchuti Grep

- dva grepy

- zázvor (alebo šťavu z neho)

- sódu/vodu

- čerstvú mätu


Postup:


Ozdob si pohár pomocou medu a cukrového posypu. Do pohára daj ľad, Vellenu v príchuti grep, zázvorovu a čerstvú grepovú šťavu. Pridaj vodu, premiešaj, ozdob ovocím a už si len vychutnávaj!

Peach Bomb

Vychutnaj si sladkosť šťavnatého leta plnými dúškami v podaní Velleny s príchuťou broskyne. Ponor sa do kombinácie sladkej a vyváženej chuti šťavnatej broskyne s kockami osviežujúceho ľadu.


Čo budeš potrebovať:


- Vellenu v príchuti Broskyňa

- broskyne

- sódu/vodu

- broskyňový (alebo iný sirup)

- citronová šťava

- Ľad


Postup:


Pohár ozdob pomocou medu a cukrového posypu. Broskyne nakrájaj na malé kúsky, pridaj ľad, Vellenu príchuť broskyňa, citrónovú šťavu, broskyňový alebo iný sirup podľa chuti a dolej vodou/sódou. Poriadne premiešaj a vychutnaj si leto plnými dúškami!

Cherry Lady

Chceš ochutnať niečo sladké, jemne kyslé a neodolateľné? Odpoveďou je príchuť Višňa od Velleny. Výrazný podtón chutí týchto plodov ťa postaví z postele aj počas toho najhorúcejšieho rána.


Čo budeš potrebovať:


- Vellenu v príchuti Višňa

- aliny

- čučoriedky

- višne

- sódu/vodu

- ľad

- mäta


Postup:


Pohár ozdob pomocou medu a cukrového posypu. Pridaj ľad a bobuľovité ovocie. Do shakeru nasyp Vellenu a vodu/sódu. Poriadne premiešaj a lahodný drink je hotový! Už len ozdobiť višňou a mätou pre dokonalý efekt.

Letný Vellena špeciál
4mix-letne-kvarteto-chuti-s-darcekom-napoj-pre-zeny-vellena

4Mix letné kvarteto chutí s darčekom | Nápoj pre ženy | Vellena

“Vrelo odporúčam, neverila som že mi pomôže s PMS a bolestivou menštruáciou. Ale od kedy ju beriem, ani neviem o nej. Objednávam si pravidelne. ”
Veronika
Letný 4mix v predaji už len do:
--
Dní
--
Hodiny
--
Minúty
--
Sekundy
Letné tipy s Vellenou
close

Letné mesiace prinášajú dlhšie dni, viac slnka a nekonečné možnosti na vonkajšie aktivity. 🏞️ Ale vedela si, že toto množstvo svetla môže mať aj negatívny vplyv na tvoj spánok? 😴 Poďme sa pozrieť na to, ako svetlo ovplyvňuje tvoj spánok a ako môžeš počas leta získať lepší odpočinok.


Obmedz svetlo pred spaním:


Spánkový cyklus, známy ako cirkadiánny rytmus, je regulovaný svetlom. 💡 Svetlo ovplyvňuje produkciu melatonínu, hormónu, ktorý ťa uspáva. 💤 Viac svetla večer môže potlačiť produkciu melatonínu a sťažiť zaspávanie. Tvoj mozog nerozlišuje medzi umelým a prirodzeným svetlom, preto je dôležité obmedziť aj čas pred obrazovkami. 📱💻


Využívaj denné svetlo naplno:


Využi extra denné svetlo na zapojenie sa do rôznych vonkajších aktivít.🤽‍♀️ Pravidelné cvičenie a pohyb počas dňa môže podporiť lepšiu kvalitu spánku v noci. 😴


Vytvor chladné prostredie na spánok:


Nižšie teploty uľahčujú lepší spánok. Nastav si termostat na 18-21°C a udržuj svoju spálňu chladnú počas dňa zatiahnutím žalúzií. Teplá sprcha pred spaním môže tiež pomôcť regulovať teplotu tvojho tela, a tým podporiť zaspávanie. 🛁


Dodržuj pravidelný režim:


V lete sú dni dlhšie a vonku je svetlo až do večera. 🌅 To môže posunúť tvoj spánkový režim, čo spôsobí, že chodíš spať a vstávaš neskôr. 🌙 Viac spoločenských aktivít a vonkajších podujatí môže tiež narušiť tvoj spánkový režim. 🎉 Snaž sa dodržiavať pravidelný spánkový režim aj počas letných mesiacov. Konzistentnosť podporuje prirodzené spánkové vzory tela a pomáha regulovať cirkadiálny rytmus.⏰


Užívaj si leto naplno, no zároveň si dopraj kvalitný spánok. 😴 Tieto jednoduché tipy ti pomôžu zvládnuť letné spánkové výzvy a získať viac energie na všetky dobrodružstvá, ktoré leto prináša. 🌞✨

close

Príprava na leto – ako správne ochrániť pleť pred silnými lúčmi slnka?


S prvými dňami jari prichádzajú aj slnečné dni. Slnko je skvelým zdrojom vitamínu D, pobyt na slnku vám zlepší náladu a pozitívne vplýva na vašu psychiku.


Aké sú negatívne dopady dlhodobého pobytu na ostrom slnku?


• slnečné žiarenie poškodzuje elastín, vďaka ktorému je pokožka pružná a silná

• negatívne pôsobí na akné a jazvy

• vysušuje pokožku

• podporuje tvorbu vrások, ktoré vznikajú po dlhšom pobyte na slnku

• môže spôsobiť rakovinu kože a iné kožné ochorenia


Ako ochrániť pleť pred slnečným žiarením?


SPF50 – opaľovací prípravok s ochranným faktorom 50 poskytuje vysokú ochranu pred slnečným žiarením. Chráni pleť pred UVB lúčmi, ktoré spôsobujú sčervenanie a spálenie kože. Skvelú ochranu poskytuje aj pred UVA lúčmi, ktoré tvoria 95% slnečného žiarenia. Tieto lúče na nás pôsobia cez sklo, hmlu aj oblaky. Nezabudnite aplikovať opaľovací prípravok pravidelne každé 2 hodiny vo forme, ktorá vám najviac vyhovuje – krém, sprej, tyčinka.


Vitamín C – antioxidant, ktorý posilňuje imunitu, urýchľuje hojenie a pomáha s ochranou tkanív. Je základnou živinou pre pokožku, ktorá podporuje tvorbu kolagénu. Zmierňuje negatívny vplyv slnka na pokožku, zabraňuje poškodeniu pokožky UV žiarením, najmä v kombinácii s vitamínom E.


Vitamín E – antioxidant, ktorý podporuje zdravie pleti. Dokáže absorbovať energiu z UV svetla, čím zabraňuje poškodeniu pokožky voľnými radikálmi UV žiarenia. Má tiež protizápalové účinky a pomáha v boji s akné.


Vitamín B3 – je jedným z foriem B vitamínu, ktorý prispieva k udržaniu zdravia pokožky. Pomáha chrániť kožné bunky pred poškodením slnkom a predchádzať určitým typom rakoviny kože.


Vellena obsahuje vitamín C, vitamín E a vitamín B3. Dodá ti ho v jednej dávke lahodného nápoja raz denne. Stačí, ak obsah vrecúška zaleješ 100 ml vody a vychutnáš si jej skvelú chuť.

close

AKO TEPLÉ MESIACE OVPLYVŇUJÚ HORMÓNY?

Zvýšené teploty počas letných mesiacov môžu zhoršiť fyzické a psychické prejavy menštruačného cyklu a menopauzy. A nielen to! Vysoké teploty ovplyvňujú aj hormóny.


Ako vplýva teplo na menštruačný cyklus a menopauzu?

• môžeš zaznamenať zmenu v dĺžke menštruačného cyklu (dlhšia alebo kratšia menštruácia)

• návaly tepla počas menštruácie a menopauzy zhoršené počasím

intenzívnejšie migrény a PMS z dehydratácie

• črevné problémy počas menštruácie z teplého počasia

• zhoršená kvalita spánku počas PMS, menštruácie a menopauzy kvôli zvýšenému kortizolu z tepla


Ako vplýva teplo na hormóny?

Vyššia hladina kortizolu: kortizol, stresový hormón, je počas leta vyšší. Môžu za to nepríjemné situácie, ktoré musíme v lete prekonávať a telo ich vyhodnocuje ako nadmerný stres. Napríklad, keď nemôžeš spať kvôli horúčave, počas dňa sa kvôli vysokej teplote viac potíš alebo si dehydrovaná. Kvôli zvýšenej hladine kortizolu môžeš byť podráždená alebo pociťovať nezvyčajnú únavu.

Nižšia hladina melatonínu: melatonín je hormón, ktorý je kľúčový pre náš spánok. Vytvára sa v epifýze, v malej časti mozgu. Telo ho vytvára s cieľom regulácie biologických a fyziologických procesov. Ak si dlho vystavená intenzívnemu svetlu, telo ho produkuje menej, čo dokáže nepríjemne ovplyvniť kvalitu spánku. Najmä v lete.


Ako pomôcť svojim hormónom, menštruačnému cyklu a menopauze počas horúcich mesiacov?

• nezabudni dodržiavať pitný režim, ktorý si vieš vylepšiť pitím osviežujúcej Velleny - tá obsahuje až 18 aktívnych látok, ktoré dodajú ženskému telu živiny a pomôžu mu prekonať aj tie najintenzívnejšie horúčavy

• pred spaním obmedz používanie telefónu a uisti sa, že izba v ktorej spíš je vychladená (napr. ventilátorom)

• vyvaruj sa najintenzívnejšiemu slnečnému žiareniu a chráň sa pokrývkou hlavy

Schlaď svoju tvár Vellena face ice rollerom
Namiešaj si svoj Vellena face ice roller

Osviež svoju pleť s ľadovými face rollermi od Velleny! Pre lepšiu predstavu sme si pre teba pripravili recepty, ktorými môžeš face ice roller obohatiť o aktívne ingrediencie. Či už potrebuješ hydratovať, upokojiť alebo dodať zdravý lesk - naše recepty sú tu pre Teba. 

Cucumber Soother

Vhodný pre: všetky typy pleti

Čo budeš potrebovať:


- uhorky

- klinčeky

- vodu

- Vellena face ice roller


Postup:


Uhorky nakrájaj na kolieska, vlož do misky s vodou a pridaj klinčeky. Nechaj lúhovať aspoň 30 minút. Potom uhorky a klinčeky preceď do misky, pomocou lievika výluh vlej do rollera a nechaj aspoň 4 hodiny zamraziť. Roller opatrne

vyber z mrazničky, nechaj 5 minúť odmrznúť, aby sa ľahšie otváral a už si len vychutnávaj ľadové osvieženie na tvári.


Prečo?


Uhorka pozostáva z viac ako 95% vody, čo z nej robí vynikajúcu potravinu na hydratáciu pleti. Klinčeky sa už stáročia používajú v lekárstve pre ich protizápalové účinky.

Lavender Dream

Vhodný pre: všetky typy pleti, najmä pre suchú

Čo budeš potrebovať:


- levanduľu

- vodu

- ľubovoľný olej (arganový, jojobový, olivový...)

- Vellena face ice roller


Postup:


Levanduľu rozmrv do misky s vodou, pridaj kvapku ľubovoľného oleja (ja som zvolila arganový) a nechaj lúhovať aspoň 30 minút. Výluh s levanduľou pomocou lievika vlej do rollera a nechaj aspoň 4 hodiny zamraziť. Opatrne vyber z mrazničky, nechaj 5 minúť odmrznúť, aby sa ľahšie otváral a už si len vychutnávaj ľadové osvieženie na tvári.


Prečo?


Levanduľa je známa svojou schopnosťou ukľudniť dušu, a to isté platí aj pre pleť. Jej protizápalové vlastnosti pomáhajú zmierniť podráždenie a začervenanie pokožky. 

Energizing Citrus

Vhodný pre: všetky typy pleti

Čo budeš potrebovať:


- citrón

- čajovú lyžičku mlieka

- hyalurónové sérum

- vodu

- Vellena face ice roller


Postup:


Do misky s vodou v pridaj pár kvapiek čerstvej citrónovej šťavy, čajovú lyžičku mlieka a pár kvapiek hyalurónového séra. Pomocou lievika výluh vlej do rollera a nechaj zamraziť aspoň 4 hodiny. Opatrne vyber z mrazničky, nechaj 5 minúť odmrznúť, aby sa ľahšie otváral a už si len vychutnávaj ľadové osvieženie na tvári.


Prečo?


Citrón ťa zbaví odumretých kožných buniek, zabráni upchávaniu pórov a má aj úžasné bieliace účinky. Mlieko má mierne zásadité pH, čo môže pomôcť neutralizovať kyslosť citróna a zabrániť prílišnému vysušeniu pleti. 


Refreshing Mint

Vhodný pre: všetky typy pleti, najmä pre mastnú a zmiešanú

Čo budeš potrebovať:


- mätu

- kurkumu

- vodu

- Vellena face ice roller


Postup:


Do misky nalej horúcu vodu, pridaj mätové lístky a nechaj vychladnúť. Následne vyber listy mäty a pridaj trošku kurkumy. Výluh pomocou lievika vlej do rollera a nechaj zamraziť aspoň 4 hodiny. Opatrne vyber roller z mrazničky, nechaj 5 minúť odmrznúť, aby sa ľahšie otváral a už si len vychutnávaj ľadové osvieženie

na tvári.


Prečo?


Mäta preniká hlboko do pórov a zároveň pôsobí protizápalovo. Kurkuma je známa pre svoje protizápalové a antibiotické účinky – bojuje proti akné, zmierňuje zápalové procesy a pomáha odstraňovať pigmentové škvrny.

Letný Vellena špeciál
hormonalne-zdravie-napoj-pre-zeny-3pack-face-ice-roller-zadarmo-mango

Hormonálne zdravie | nápoj pre ženy 3PACK + face ice roller ZADARMO | Mango

“Vellena je skvelá, konečne som mala prvýkrát bezbolestnú menštruáciu a pleť sa mi neuveriteľne zlepšila :)”
Nikola
Letná limitka v predaji už len do:
--
Dní
--
Hodiny
--
Minúty
--
Sekundy
Namiešaj si svoj vlastný Vellena drink a vyhraj krásne ceny!

Miluješ osviežujúce ľadové mocktaily? Vytvor vlastný a vyhraj mesačné balenie Mango Splash a Vellena Face Ice Roller!

Zapoj sa do našej letnej súťaže – vytvor vlastný Vellena mocktail, ktorý bude obsahovať dennú dávku tvojej obľúbenej Velleny! Recept natoč, zverejni na sociálnych sieťach Instagram a Tiktok s #letosVellenou a označ @vellena.pink. Hotové video nám pošli na email ahoj@vellena.sk a my ho uverejníme na našom Tiktoku a na tomto šťavnatom letnom webe!


Na konci každého mesiaca vyžrebujeme jednu z vás, ktorej pošleme mesačné balenie osviežujúco-sladkej Mango Splash a Vellena Face Ice Roller. Súťaž potrvá celé leto! 🥭

Nevieš, ako by malo video vyzerať? 

Máme pre teba malý návod, ktorým sa môžeš inšpirovať. Ale keďže fantázii sa medze nekladú, budeme sa tešiť, aj keď si ho vymyslíš úplne sama. A ešte viac, keď nám na zábere ukážeš seba so svojim mocktailom.1. Uisti sa, že pohár bude umiestnený na svetlom a čistom mieste.


2. Na prvom zábere ukáž ingrediencie a tvoju obľúbenú príchuť Velleny.


3. Pri natáčaní sa zameraj na presný postup pridávania ingrediencií. Zábery striedaj s detailnejšími zábermi z blízka.


4. Natoč, ako sypeš obsah vrecúška Velleny do pohára.


5. Natoč finálny záber mocktailu, kde ukážeš, ako vyzerá a ideálne aj s tvojim letným úsmevom na perách! 

Už viac ako 50 000+ žien na Vellene miluje:

 • "Vellene som verná už vyše pol roka, pri jej pravidelnom užívaní mám konečne po rokoch pravidelný a bezbolestný cyklus, čo som s PCOS predtým nepoznala. Vyčistila sa mi pleť od akné a zhustli mi vlasy. Určite odporúčam vyskúšať každej žene!"


  Alžbeta H. 

  Neurologička

 • "Vellena mi pomohla predovšetkým s bolestivou menštruáciou. Nič iné mi nepomohlo, až kým som natrafila na Vellenu. Zmenila mi život. Odporúčam každej žene, ktorú trápi bolestivá menštruácia."


  Natalia J.

  Športovkyňa

 • "Vellenu používám už dlouho a jsem velmi spokojená. ❤️ Jsem více vyrovnaná. PMS a bolestivá menstruace je proč a jako bonus pleť je krásná a čistá. Moc děkuji Velleno. 💞"


  Dominika J.

  Modelka

 • "Vellena významne ovplyvnila moje zdravie a každodennú pohodu. Vďaka jej pravidelnému užívaniu som sa dokázala zbaviť hormonálneho akné, ktoré bolo dlho mojím problémom a znižovalo moje sebavedomie. Okrem toho sa moja menštruácia stala bezbolestnou, čo nesmierne zlepšilo komfort môjho života. Zlepšenie hormonálnej rovnováhy mi prinieslo aj viac energie a lepšiu každodennú náladu. Stručne povedané, Vellena sa ukázala ako nenahraditeľná podpora na mojej ceste za lepším zdravím a pohodou. A tak je to už šesť mesiacov a už navždy."


  Klaudia R.

  Contect creator

 • "Vellena mi pomohla s pleťou, nemám až také veľké problémy a hormonálne vyrážky, menštruácia je úplne v pohode, nebolí ma brucho. Na začiatku som mala zmiešané pocity, váhala som, či mi to pomôže. A dnes je to už 4 mesiac s Vellenou a nechcem sa s ňou rozlúčiť!" 


  Alexandra M.

  Mamička na materskej

 • "Vellena mi pomohla v tom, že sa cítim plná energie a mám dobrú náladu. V prvom rade telo cíti, že dostáva vitamíny. Zahnala moju chuť na sladké, a to som bola na ňom naozaj závislá! Môj cyklus je konečne pravidelný a Vellena pomohla môjmu telu dokonca dať sa dokopy po prasknutej cyste na vaječniku! Vellenu milujem a odporúčam všetkými desiatimi!"


  Zdenka K.

  Manažérka

 • "Vďaka Vellene sa mi konečne upravil cyklus ktorý som mala väčšinou rozhádzaný a menštruácia mi meškala niekedy aj týždeň-dva.. počas nej a aj pms sa už nemusím báť že budem s bolesťami ležať na gauči, pretože ma nič nebolí.. žiadne naliate, boľavé a ťažké prsia, žiadne kŕče.. tak že sa spokojne môžem venovať deťom, cvičiť a ani neviem že menštruáciu mám."


  Karin H.

  Mamička na materskej, Content creator