Otázky

Všeobecné

Čo je Vellena?

Vellena je ženský prírodný nápoj zložený z vitamínov, minerálov, bylinných extraktov a aminokyseliny špeciálne navrhnutý  pre nastolenie hormonálnej rovnováhy. Hormonálna nerovnováha v tele spôsobuje bolestivú menštruáciu, výkyvy a jej nepravidelnosť, kŕče nafukovanie, náladovosť, podráždenie, hormonálne akné, prejedanie sa a mnoho ďalších psychických a fyzických symptómov.

Ako sa Vellena užíva?

Raz denne si pripravíš chutný nápoj – jedno balenie obsahuje 30 vrecúšok, ktoré predstavujú zásobu na mesiac. Nápoj rozmiešaj v 100ml vlažnej vody a vypi spoločne aj s usadeninou.

Kedy mám začať Vellenu užívať?

Vellenu začni užívať kedykoľvek počas cyklu - je úplne jedno, v ktorej fáze sa nachádzaš, podstatné je, aby si ju užívala pravidelne každý deň.

V akom veku je vhodné užívať Vellenu?

V každom - od prvej menštruácie až po klimaktérium je ženské telo ovplyvňované hormónmi. Ak máš akýkoľvek problém s hormonálnou nerovnováhou, je Vellena určená práve pre teba.

Ako dlho trvá, kým uvidím výsledky?

Odporúčame Vellenu užívať minimálne 2 mesiace – aj keď mnohé z vás môžu pocítiť zlepšenie symptómov už skôr. Problémy, ktoré sme nahromadili rokmi, sa nám nepodarí vyriešiť za deň😊. Prírodná liečba trvá zväčša dlhšie, pretože je šetrnejšia k telu.

Môžem užívať Vellenu, pokiaľ som na hormonálnej antikoncepcii?

Nemala by mať na to vplyv, ale pre istotu sa poraď so svojim gynekológom.

Môžem užívať Vellenu, pokiaľ užívam lieky?

Keďže nevieme, aké lieky užívaš, poraď sa, prosím, so svojim lekárom.

Môžem užívať Vellenu aj keď dojčím?

Áno. Vellena je vhodná aj pre dojčiace ženy.

Môžem užívať Vellenu, ak mám MTHFR mutáciu?

Vellena obsahuje pomerne malé množstvo kyseliny listovej. Máme zákazníčky s týmto problémom a s Vellenou problém nemajú. Na začiatok môžeš skúsiť najskôr polovičnú dávku.

Je Vellena vhodná aj pre ženy v klimaktériu/menopauze?

Určite áno – obdobie menopauzy sa vyznačuje nedostatkom minerálov a hormonálnou nerovnováhou, takže Vellena bude skvelým pomocníkom na zmiernenie symptómov menopauzy.

Zabudla som užiť Vellenu. Čo teraz? Bude fungovať?

Hlavne pokoj 😊. Nič sa nedeje. Skús si vytvoriť svoju dennú rutinu– možno aj rannú, kedy urobíš niečo pre seba a svoje zdravie a vychutnáš si ju s východom slnka 😊. Tak bude ťažšie na ňu zabudnúť.

Kde mám Vellenu skladovať?

Niekde, kde ju máš na očiach 😊. Ale inak na suchom mieste.

Zloženie

Je Vellena bez cukru, bez lepku, bez laktózy?

Áno, áno a áno.

Bola testovaná na zvieratách?

NIE, nebola nikdy testovaná na zvieratách.

Obsahuje nejaké umelé zložky, farbivá, aditíva, zlepšovače chute?

To teda určite nie.

Ako Vellena chutí?

Jej príchuť je ružový grep a višňa. Ružový grep spája sviežu sladkosť citrusov s mierne trpkým záverom. Výraznú vôňu čerstvých višní dopĺňa plná sladkokyslá chuť.

Je Vellena BEZ GMO?

Určite áno.

Kde sa Vellena vyrába?

No predsa v ten najlepšej krajine pod slnkom 😊. Na Slovensku.

Doprava, platba, vrátenie

Sú moje údaje o platobnej karte v bezpečí?

Áno, všetky platobné karty sú zabezpečené prostredníctvom Shopify.

Kde mi Vellenu viete doručiť?

Momentálne na Slovensku, v CZ. Zoznam eshopov v daných jazykových verziách stále rozširujeme.

Koľko stojí poštovné?

Poštovné môžeš mať ZADARMO, pokiaľ si objednáš dvojbalenie a trojbalenie Velleny. Inak je cena kuriéra 3,50€, pri dodaní v rámci EÚ je cena 16€.

Ako viem za Vellenu zaplatiť?

Môžeš zaplatiť online platobnou kartou – tento spôsob určite odporúčame. Táto služba je pre teba zadarmo a zasielame ihneď. Ďalšia možnosť je platba na dobierku.

Nedostala som potvrdenie o objednávke, čo teraz?

Skús si skontrolovať priečinky v pošte – môže sa stať, že ti spadla do spamu alebo do reklám. Ak ju tam stále nenájdeš, pokojne nám napíš na: ahoj@vellena.sk. Vyriešime to😊.

Ako môžem Vellenu vrátiť?

Neotvorené a nepoškodené balenie jednoducho zabaľ a odošli kuriérom alebo poštou na adresu: Stratosfera s.r.o., Business park Rampová, Rampová 5, Košice, 04001, Slovensko

Zároveň nám pošli email na ahoj@vellena.sk, aby sme o tvojej zásielke vedeli. Na vrátenie máš 15 dní.

Fázy menštruačného cyklu

Ako funguje menštruačný cyklus? Aké má fázy?

Menštruačný cyklus trvá zväčša 28 dní a je rozdelený na 4 fázy. Tie ovplyvňujú nie len fyzické procesy v tele, ale aj to, ako sa cítime, ako veci prežívame, čiže naše emocionálne pochody. Keďže je odvodený od slovíčka cyklus, znamená to, že aj my ženy sme cyklické, nie sme stále rovnaké a preto počas jednotlivých fáz aj rôzne reagujeme na situácie. Môžu za to predovšetkým naše hormóny. Má 4 základné fázy: preovulačnú, ovulačnú, predmenštruačnú a obdobie menštruácie.

Predovulačná fáza – ako sú na tom hormóny? Ako sa cítim?

Nastáva pár dní po ukončení menštruácie a nazýva sa tzv. dynamickou fázou. Trvá až do ovulácie. Na začiatku fáze sú hladiny hormónov najnižšie, ale začínajú sa postupne zvyšovať. Cítime sa plné energie, nespútané, sexi, sebavedomé, spoločenské, máme pocit, že nám patrí celý svet. Je to obdobie cyklu, ktoré je ideálne na nové projekty, fyzickú vytrvalosť, učenie sa novým veciam. Ženská sexualita je v tejto fáze hravá, koketná. Športové aktivity nám idú ako po masle, nepotrebujem toľko spánku, pretože máme veľa energie. Chudnutie ide oveľa jednoduchšie.

Ovulačná fáza - ako sú na tom hormóny? Ako sa cítim?

Nastáva pár dní pred ovuláciou a pretrváva ešte pár dní po nej. Počas tejto fázy nastáva v tele ovulácia, kedy je telo najplodnejšie – dochádza k uvoľneniu vajíčka z folikulu, ktorý spúšťa luteinizačný hormón. A ako sa vtedy cítime? Libido je na vrchole, cítime sa atraktívnejšie – prežívanie sexu je intenzívnejšie, prejavuje sa pocitom hlbokej lásky. V tejto fáze máme schopnosť starať sa a podporovať svoju rodinu, priateľov a okolie oveľa viac. Sme ohľaduplnejšie, obetavé, vyžaruje z nás láska, neha a ženskosť – pripravujeme sa totiž na možné materstvo, pokiaľ by bolo vajíčko oplodnené. V tejto fáze zvládame viacero aktivít naraz ľavou zadnou.

Predmenštruačné obdobie - ako sú na tom hormóny? Ako sa cítim?

Obdobie, kedy je PMS na vrchole. Ale nezúfaj, je tu Vellena 😊. Predmenštruačné obdobie nastáva po skončení ovulačnej fáze a pretrváva až do menštruácie – zvyčajne je to 7 dní pred začatím menštruácie. V tejto fáze sa cítime oveľa podráždenejšie, môžu nás pobolievať kríže, oblasť podbruška, cítime sa nafúknuté a naliate vodou, máme chuť na sladké a zvykneme sa aj prejedať. Chudnutie nám ide v tejto fáze najťažšie. Cítime sa smutné, plačlivé, depresívne, náladové. Energia klesá a je to takto v poriadku – nemôžeme predsa stále podávať 100% -tné výkony. V tejto fáze by sme sa mali viac uzatvoriť do seba – keby bolo vajíčko oplodnené, začal by sa v našom tele nový život. Priestor teda dostáva kreativita, kritické myslenie, zachytávanie inšpirácii – je čas menej sa rozdávať a viac myslieť na seba, dopriať si čas, kedy sa ponoríme do svojho vnútra.

Obdobie menštruácie - ako sú na tom hormóny? Ako sa cítim?

Obdobie začína prvým dňom krvácania – časť krvi a tkaniva sa uvoľní z maternice. Hladiny hormónov sú veľmi nízke. Predstavte si to ako obdobie zimy – vystriedali sa nám štyri ročné obdobia a teraz nastala zima, kedy sa upokojíme, necháme telo odpočívať pri horúcom krbe, zakryté pod dekou. Je to priestor pre nás, aby sme našli rovnováhu medzi vnútornou intuíciou, vonkajším prejavom intelektu, priestor na regeneráciu a sebareflexiu. Máme potrebu spomaliť, pustiť všetko staré a nefunkčné, čo má potrebu odísť a privítať opäť to nové, mladé, plné energie. Jeden cyklus skončil, začne opäť nový 😊.