Hormonálna antikoncepcia - čo ti o nej lekári tak celkom neprezradia

Hormonálna antikoncepcia - čo ti o nej lekári tak celkom neprezradia

Zdravotné problémy, partner, ktorý chce, aby sme hormonálnu antikoncepciu užívali, alebo naše vlastné presvedčenie, že toto je ten správny krok, vedie k tomu, že nejakú formu antikoncepcie užíva okolo 100 miliónov ľudí a to žiaľ bez toho, aby im bolo celkom jasné, ako hormonálna antikoncepcia funguje a aké škody môže v našom vlastnom tele napáchať.

Nie - hormonálnej antikoncepcii Vellena

Hormonálna antikoncepcia je veľmi často ponúkaná, ako riešenie na problémy ako: silné akné, PMS, symptómy, nepravidelná, alebo silná menštruácia. Je pravdou, že malá „čarovná“ tabletka skutočne môže niektorým ženám s danými problémami pomôcť, no nevyrieši podstatnú príčinu vzniku daných problémov. Žiaľ, väčšina lekárov neozrejmí ženám, že antikoncepčná tabletka má aj isté vedľajšie účinky, z ktorých niektoré sú nezvratné. Nižšie uvedieme niektoré z nich.

 

Narušenie mikrobiómu

Antikoncepčné tabletky môžu narušiť normálnu črevnú flóru a vytvoriť prostredie, ktoré umožňuje premnoženie škodlivých baktérií a kvasiniek. Možno si si nikdy nedávala do súvisu náladu s črevnou flórou, ale majú mnoho spoločného. Veru áno, naše črevné baktérie ovplyvňujú našu náladu a sú prvými obyvateľmi sterilného čreva čerstvo narodeného dieťaťa. Zdravé črevá sú základom celkového zdravia a hormonálnej rovnováhy. Odstraňujú z tela prebytočný estrogén, ako aj iný odpad. Keď je črevná flóra narušená, telo nie je schopné odstrániť estrogén, čo prispieva k stavu estrogénovej dominancie.

Symptómy estrogénovej dominancie zahŕňajú cysty na vaječníkoch, fibrocystické prsia, priberanie, nepravidelnú alebo silnú menštruáciu a podráždenosť. Vidíš ten začarovaný kruh? Ak si dáme do súvislosti, že mikrobióm ovplyvňuje našu náladu a že antikoncepcia mikrobióm narúša, potom z toho môžeme vyvodiť záver, že používanie antikoncepcie na liečbu porúch nálady nie je riešením základnej príčiny, ale skôr akýmsi maskovaním symptómov liekom, o ktorom je známe, že daný problém práve zhoršuje.

 

Vedľajšie účinky hormonálnej antikoncepcie Vellena

 

Zvýšené riziko rakoviny

Niektoré výskumy potvrdzujú, že hormonálna antikoncepcia zvyšuje riziko niektorých druhov rakoviny a to najmä:
- riziko rakoviny prsníka,
- riziko krčka maternice,
- riziko pečene a maternice.

Tieto druhy rakoviny sa vyskytujú vo vyššej miere u žien užívajúcich perorálnu antikoncepciu.

 

Znižuje hladinu štítnej žľazy a testosterónu

Nízka hladina hormónu štítnej žľazy je badateľná na základe niekoľkých príznakov, ako napríklad:
- neschopnosť schudnúť,
- depresie,
- citlivosť na chlad,
- problémy s pamäťou a kognitívnym myslením,
- dermatologické problémy (vypadávanie vlasov, suchá pokožka),
- zápcha,
- neplodnosť,
- neschopnosť donosiť dieťa.

Ženy potrebujú na udržanie svalovej hmoty a zdravého libida testosterón. Je súčasťou spletitej symfónie optimálneho hormonálneho zdravia. Po vysadení antikoncepcie môže dôjsť k dlhodobým hormonálnym zmenám a problémom, ktoré sa prejavujú dominanciou estrogénu.

 

Zvýšené riziko mŕtvice a krvných zrazenín

Táto denná dávka estrogénu v podobe malej jemnej tabletky nie je tak celkom bez rizika. O tabletke je už dlho známe, že zvyšuje riziko krvných zrazenín, mŕtvice, pľúcnej embólie a taktiež zvyšuje aj riziko infarktu.

 

Živiny, ktoré strácame užívaním Antikoncepcie Vellena

 

Nedostatok živín v tele

Antikoncepčná tabletka ochudobňuje telo o vitamíny a minerály, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie ženy, pre zdravie tehotnej ženy, po pôrode, ako aj pre zdravie dieťaťa. Antioxidanty, vitamíny B a dôležité minerály, ako je selén a zinok, sa pri požívaní hormonálnej antikoncepcie bežne vyčerpajú. Tieto minerály sú však kľúčové pre vytváranie upokojujúcich neurotransmiterov, vyrovnávanie hormónov, detoxikáciu pečene, syntézu hormónov štítnej žľazy, reguláciu imunitného systému a obnovu tkaniva.

Ženy, ktoré sa snažia otehotnieť, môžu trpieť kvôli antikoncepcii nedostatkom živín, čo môže ovplyvniť stav ich zdravia počas tehotenstva, ako aj zdravie ich dieťaťa. Ženám, ktoré matkami už sú a rady by otehotneli znovu, môže antikoncepčná tabletka znížiť hladinu minerálov natoľko, že ich telo nie je schopné zotaviť sa z predchádzajúceho tehotenstva a vyrovnať v tele živiny natoľko, aby zabezpečili prostredie vhodné a bezpečné pre zdravý vývoj plodu.

 

HAK prírodná liečba - Vellena

 

Ako teda ďalej? Aké sú možnosti bez perorálnej antikoncepcie?

Ak by si rada presedlala na prírodnejší a prirodzenejší prístup k vlastnému telu, tu je niekoľko rád. Maj však na pamäti, že nie všetko musí fungovať úplne pre každého a je dobré najprv spoznať vlastné telo, vyznať sa v ňom a ponúknuť mu to, čo potrebuje.

Dôležité je, aby si pochopila, že hormonálna antikoncepcia používaná na liečbu symptómov hormonálnej nerovnováhy nerobí nič iné, len zametá dané symptómy pod koberec a ponúka len dočasnú úľavu a to, žiaľ, za cenu tvojho zdravia. Ponúknuť hormonálnu antikoncepciu na liečbu symptómov, bez toho, aby bola poriadne rozlúsknutá hlavná príčina nie je riešenie.

Ak si sa rozhodla na základe vlastného presvedčenia vziať si tabletku preto, aby si neotehotnela, je to v poriadku. Je to tvoje telo, tvoj život a nikto nevie lepšie, ako ty sama, čo je pre teba najlepšie.

Ak si sa ale rozhodla užívať tabletku preto, že máš problémy s nepravidelnou a bolestivou menštruáciou, akné a inými hormonálnymi problémami, odporúčame ti radšej vyskúšať našu Vellenu - prírodný nápoj pre hormonálne zdravie žien. Vellena je určená pre znovu - nastolenie hormonálnej rovnováhy prírodným a šetrným spôsobom.

Je taktiež dôležité zistiť príčinu týchto problémov. Bolo zistené, že mnoho žien po vysadení tabletky pociťuje symptómy, ako:
- hormonálna nerovnováha,
- zápaly,
- poruchy trávenia,
- a iné.

Tieto problémy trvajú v priemere najmenej 4 až 6 mesiacov po vysadení tabletky a aj po tomto čase, môžeš mať pocit, že niečo nie je v poriadku. Základnou úlohou tabletky je zaplaviť ženské telo hormónmi. Takým množstvom hormónov, že mozog prestane komunikovať s vaječníkmi a žena prestanete ovulovať. A toto môže mať dlhodobé účinky, najmä v prípade, že sa tabletka užívala dlhší čas.

Pre liečbu symptómov je dôležité pochopiť základnú príčinu na základe laboratórneho testovania, ktoré odhalí, ktoré hormóny potrebujú podporu a ktoré systémy je potrebné obnoviť, aby sa dosiahla optimálna rovnováha. Je dobré taktiež pozrieť sa do svojho vnútra a odpovedať si na otázky, ktoré sú pre ženskú dušu dôležité.

 

Zdroj: Dr. Jolene Brighten
Späť na blog